„Azt a sajtos mi a brontos-t kérem!”

A vidéki kisbolt délutáni nyugalma olyan volt, mint mindig. Legendás bevásárlás napján a hűtő zúgott, a pénztárgép kattogott, Marika néni pedig épp azon gondolkodott, vajon miért vesz valaki fél kiló párizsit és mellé három energiaitalt. Ekkor kivágódott az ajtó.
Betántorgott egy manus. Nem volt teljesen részeg… csak úgy „magyarosan stabil”. Előkotort egy gyűrött cetlit a kabátzsebéből, hunyorgott rá egy darabig, majd megszólalt:
- Jó napot! A feleségem küldött. Fel van írva minden. Az is hogy jó napot? Besza-behu!
- Jó napot! Na, halljuk – sóhajtott Marika néni.
- A manus közelebb lépett. Megpödörte a bajuszt, megigazította a szemöldökét.
- Kérek két Kinder buherót. Nem kell csomagolni..
- Bueno lesz az, Józsi.
- Aztat akartam mondani, buenas noches! Múltkor is ezt mondta.
- Marika néni már ekkor érezte, hogy hosszú műszak lesz.
- Meg olyan kólát is kérek… tudja… amit meg lehet inni.
- Szőke Colára gondol? 🤪
- Nem. A fekete.
- Coca-Cola?
- A lesz-a.
- Jó. Mi kell még?
- Józsi elővette a cetlit.
- Lenor citromlé.
- Flóraszept?
- Neeem… öblítő.
- Ja! Lenor citrom illattal.
- Mondom én.
- Marika néni felírta fejben a túlélési ösztönt.
- A következő tételnél Józsi teljes magabiztossággal mondta:
- Egy csokis kroasszony.
- Croissant.
- Nem mindegy? Megesszük, nem franciául beszélünk vele.
- Jogos.
- Ja, és maci ízű méz.
- Az macis méz.
- De a maciba van öntve.
- Attól még nem maciízű.
- Honnan tudja?
- Marika néni itt tartott egy rövid, belső csendes sikolyt. Hát, jártam már arra, és olyat is láttam aki látott már ilyet!
- Cukorbeterg télapó is kell.
- Cukormentes?
- Mondom én is.
- Nem ugyanazt mondja.
- József tovább olvasta:
- Korpamentes sampon.
- Olyan van, mind az!
- Háromszögű kockasajt.
- Az hogy a jóistenbe néz ki?
- Nem tudom, asszony írta. Nem rajzolta ide!
- Az a Medve sajt.
- Aha, igen! A Fekasajt jön.
- Micsoda?
- Tudja… penészes.
- Márvány sajt?
- Neeem… ilyen békás nevű.
- Józsi, maga a feta sajtra gondol?
- Az! Mondom én. Mióta mondom?..
- Marika néni már reflexből javított.
- Kérek még kanember sajtot.
- Camembert.
- Igen, azt a kanembert.
- Goromba só?
- Durva sóra gondol? Az lesz az!
- Exhumált kenyér?
- Az meg milyen?
- Tudja… barna. A fene azt a sok kűfödi szót!
- Extrudált.
- Piramisu is kell.
- Tiramisu.
- Mindegy, úgyis szétcsúszik.
- Zselléres szaloncukor?
- Zselés. Az lesz.
- Flitteres tea?
- Filteres.
- Mondom.
- Nem azt mondja.
- De ugyanaz gyön ki.
- Nem ugyanaz jön ki, Józsi.
- Na várjon… sistergős botra fagyó.
- Marika néni lehunyta a szemét.
- Ropogós pálcikás jégkrém? És azt maga megeszi?
- Nem, de a gyerek igen hülye.
- Marika néni úgy döntött, ezt inkább nem bontja ki.
- Epres kalimpo.
- Calippo lesz az.
- Pingvines tea.
- Pickwick.
- Sajtos miapicsa.
- Mi?
- Tudja… az olasz.
- Nachos?
- Az! Sajtos miapicsa.
- Maga veszélyes ember.
- Kérek még egy fiszfasz sőrt.
- Az milyen?
- Olyan mint az enyém..
- Faxe?
- Az!
- Valériás cukrot is.
- Valériánás?
- Igen.
- A feleségemnek.
- Értem, nyugtatós..
- Meg még két Kinder buherót.
- Már vett kettőt.
- Tudom, de azt útközben megesszük.
- Marika néni lassan összepakolta a rendelést, de Józsi még nem végzett.
- Ja, Igen. Egy liter buborékos mentes víz.
- Marika néni letette a szkennert.
- Józsi! Legközelebb tudja mit hozzon nekem?
- Mit?
- A feleségét legközelebb. Hátha egy félórácskát lefaragunk a listából.. 👊😴
A sorban állók tapsoltak. Józsi pedig boldogan távozott, hóna alatt a pingvines, nachos, fax-al, zsebében két Kinder buheróval, és a meggyőződéssel, hogy ő bizony tökéletesen beszél magyarul.
Mire jó a gyanta? A vonót megkenni? Ja a hónalj, az fáj nagyon!>>>
A bolt című dal talán még érdekelhet..>>>