Posted in

Gyerekkori huncutságok

Gyerekkori huncutságok, amiket ma már több mint 50 év után, sem mernénk bevallani. 🤪 ..Csak itt, ennek a néhány látogatónak!

Gyerekkori huncutságok
Gyerekkori huncutságok

Soroksáron /Bp.20ker./ születtem, (Többen kérdezték: De miért?!) Gyerekkori huncutságok: Gyerekkorban mindannyiunknak volt legalább egy olyan ötlete, amire ma már csak kacagva gondolunk. Például, amikor a réten, a Fakopács utca végén “tűzoltósat” játszottunk, és hogy valósághű legyen, felgyújtottuk a gazt. Persze, gyorsan eloltottuk, (vagy legalábbis megpróbáltuk), de a szomszéd néni mai napig biztos benne, hogy tűzoltógyakorlat volt, hiszen ők is megjelentek néha.

A patak a híd alatt hatalmas kövekkel fel lett duzzasztva, mekkorákat fürödtünk ott, néha fuldokoltam, mert úszni még nem tudtam, de mindíg valaki ki kimentett.

A nővérem egy tizessel tőbb volt korban, ők az arrajáró tehervonatokon a baktert tréfálták meg. Ha jött a vonatszerelvény a végén űlt a bakter, aki mindíg beszundizott, valahonnan megborították folyton egy vödör vízzel. „Véletlenül..” A sokadik esetben mér gyalog jött és bekerített minket, de egyedűl nem sikerűlt neki, eliszkoltunk, és jókat nevettünk! 😏

Amikor „indiánost” játszottunk, készítettünk íjat, és versenyeztünk ki lő magasabbra. De hát nem is fegyver az ami nem okoz sérülést, gombostűt tettünk a nyílvessző hegyére, így már a galamb se járt arra. Sajnos egy elvétett célzás a magasba a szomszédnál landolt. Fél másodpercig reménykedtünk, hogy nem talált el senkit, de a hangok nem ezt igazolták. A szomszéd üvöltött, mi meg a bajt megelőzve estig eltávoztunk illedelmesen. 😂 Sajnos a büntetést nem tudtuk elkerülni, a fater nadrágszíjját csúnyán megverték a hátamon. 😜

Mások talán emlékeznek, amikor vízipisztollyal “megvédtük” a kertet a postástól, vagy a testvér cipőjét felkötöttük a villanyoszlopra, mert az “indián zsákmány” lett.

Amikor már „felnőtt” 10 évesek lettünk, Csongor szivart szívtunk békepipa helyett, a Táling patak hídja alatt, majd meg fulladtunk, de bólogattunk, hogy jó ez még kérek. /Lehet hogy ezért nem szoktam rá soha a dohányzásra?/🤔

Ma már tudjuk: ezek nem mindig voltak jó ötletek. De akkoriban? A világ legizgalmasabb kalandjai voltak.

Megkérdeztem a fiamat is: „Mi volt a legnagyobb huncutságod?” Hirtelen csak ennyi jutott eszébe! 😄 👇

  • Vizzel teli lufit dobtunk le az erkélyről, persze a tanárnőre sikerült. Na meg még néhány találat volt..

  • Kihívtuk a szomszéd néni macskáját, majd megetettük kolbásszal (azóta sem néz ránk jó szemmel). Egy kis hashajtó volt a kolbászban, de hogy került bele, soha nem tudjuk meg! 🙃

  • Úgy játszottunk „titkosügynököt”, hogy a szomszéd kulcslyukán keresztül füleltünk. Érdekes nyögések, és sóhajok. Miket emelhetnek ezek?! 😳

  • Anyu sminkkészletéből csináltunk „háborús festést”, de a szőnyeg jobban járt volna, ha kihagyjuk.

  • A falu buszmegállójába kitettünk egy kartonbábut, hogy „várja a buszt” – a sofőr tényleg megállt.

Szavazás:
1
Gyerekkori huncutságok

Szavazz! Te is voltál gyerek! És legalább kicsit rosszalkodtál?!

Szólj hozzá itt!