Posted in

Miért vered át magad naponta?

Egy kis Fater-pszichológia, avagy miért vered át magad?

Figyelj ide, barátom. Az agyunk egy lusta szoftver. Miért vered át magad? Mindig a könnyebb utat keresi, és olyan meséket ad el neked, amitől jól érzed magad a kanapén ülve. De ideje frissíteni a rendszert!

1. A „Nincs akaraterőm” mítosz

miért vered át magad
miért vered át magad

Azt mondod, nincs akaraterőd lefogyni? Marhaság. Arra van akarat erőd, hogy minden reggel felkelj és el menj melózni, még ha nincs is kedved? Na, az az akaraterő. A fogyás nem akarat kérdése, hanem matek. Ha kevesebb üzemanyagot töltesz be, mint amennyit elégetsz, a rendszer elkezdi használni a tartalékot (a pocakot). Ennyi. Ne akard egy hét alatt megváltani a világot, csak ne egyél meg még egy szelet kenyeret a pörkölt mellé.

2. A „Havi 1-2 kiló” stratégia (A bőröd is hálás lesz)

Sokan azért adják fel, mert nem fogynak le 10 kilót az első héten. De gondolkozz már!

  • Havi 1-2 kiló – Ez szinte fel sem tűnik. Nem éhezel, nem ájulsz el a konditeremben.
  • Egy év alatt az 12-20 kiló.
  • Pszichológiai előny: Ha lassan fogysz, az agyadnak és a bőrödnek is van ideje átállni. Nem leszel olyan, mint egy kiürült tejeszacskó, mert a bőröd rugalmassága követi a változást. Egy év alatt kb. 12 kiló mínusz? Az egy teljesen új ember a tükörben!

3. A mozgás: Nem kell maratont futnod!

Azt hiszed, a mozgás az, amikor izzadtan hánysz a futógépen? Dehogy. Kezdd el úgy, mint a szoftvertelepítést: kicsiben. Sétálj egy megállót. Menj fel a lépcsőn a lift helyett. Az agyad meg fogja szokni az extra oxigént, és egy hónap múlva már te fogod kívánni a mozgást. A mozgás nem büntetés a tegnapi vacsoráért, hanem karbantartás a holnapi egészségedért.

4. A „majd holnap” csapdája (Halogatás)

A halogatás a siker legnagyobb gyilkosa. „Majd hétfőn kezdem. Majd elsején.” Tudod, mi van elsején? Semmi. Ugyanolyan nap, mint a többi. A halogatás csak félelem a kudarctól. Fater-tipp: Ne akard tökéletesen csinálni. Csak csináld rosszul, de kezdd el ma! Inkább egyél ma 10%-kal kevesebbet „rosszul”, mint hogy hétfőtől akard a tökéletes diétát, ami szerdáig tart.

Miért írom ezt neked?

Mert az online üzlet (a „Digitális amigó”) és az egészség ugyanazon az alapon nyugszik: kis lépések, következetesség, józan ész. Ha havi egy kilót tudsz fogyni, akkor NAPI egy új dolgot is meg tudsz tanulni a digitális világban. Egy év múlva meg nézhetsz vissza, hogy „A kutyafáját, de messzire jutottam!” Leköröztem magamat? Nem nagy cucc! De leköröztem sok olyan embert, aki még mókuskerék üzemmódban van!? Az már nagyon ott van! Persze mindenki megkaphatja azt az indító kulcsot, fillérekért, egy Meki áráért a haverokkal! Ne halogasd, mert ha túl lassan fejlődsz, a technológia elavul, elévűl.

Nézzünk néhány infót a kezdéshez: Légy a magad ura, rúgd ki a főnököd! (De holnap még ne!)  A két út>>>

Az angolnyelvű oldalam: Make Money with AI Tools>

A google lefordítja! Egér, jobb gomb, fordítás! 

Legyen nagyon szép napod! 👊😎

Szólj hozzá itt!
15243
65